Skip navigation

ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2RKB » Info » Popis stránek | ---

Informace o stránkách

Tyto stránky OK2RKB jsou provozovány jako doména třetí úrovně v rámci webu OK2PPK. Návrh a údržbu stránek zajišťuje Pavel OK2PPK. Další podrobnosti o těchto stránkách najdete zde.

Předchůdcem dnešních stránek OK2RKB byly nejprve v letech asi 2000 až 2006 weby OK2KBA a OK2KLI/OL6R umístěné na několika odkazech, které se bohužel nedochovaly funkční, a z dat na nich se podařilo získat zpět jen nekompletní část. Jejich poslední aktualizovaná verze se nacházela na adrese data.ocior.cz/ok2kba, ke které jsme v roce 2006 ztratili přístup a byla smazána, a ostatní existující weby byly přesměrovávány již delší dobu na ni. V roce 2007 pak vznikl web OK2RKB na adrese ok2rkb.ic.cz s provizorním obsahem, který plně fungoval do června 2013, kdy jsem po spuštění nových stránek zastavil jeho aktualizace, v prosinci 2013 jsem z něj pak přesunul objemné fotogalerie, které zabíraly takřka veškerý přidělený prostor, na nové stránky OK2PPK, a nakonec v listopadu 2014 po oznámení provozovatele IC.CZ, že k 28.2.2015 ukončí provoz freehostingu, jsem web smazal a nechal na něm dožít jen upozornění na blížící se definitivní vypnutí, které pak proběhlo 2.3.2015.

Od roku 2013 je v provozu nový web OK2RKB na adrese ok2rkb.ok2ppk.cz a byly na něj po úpravě přesunuty některé texty a obrázky, které se podařilo zachránit z původních stránek před rokem 2006, a celý obsah webu OK2RKB z let 2007 až 2013. U fotogalerií z doby před rokem 2006 jsem ale musel vyřadit nenávratně poškozené obrázky a kvůli odlišnému uspořádání fotek zkrátit a upravit původní doprovodné texty. Původní stránky z doby před rokem 2006 vznikly především díky Liborovi OK2ZO a Petrovi OK2VOP, kteří vytvořili i původní texty a fotogalerie z příspěvků od dalších tehdejších členů nebo přátel OK2KBA a OK2KLI/OL6R.

Změny v roce 2013 byly vyvolány dvěma zásadními problémy - zaprvé prostor na použitém freehostingu byl pro nás omezený na 250MB a v roce 2012 byl již celý takřka zaplněn a zadruhé použitý freehosting během několika let degradoval na nepoužitelnou úroveň s nepřiměřeně dlouhými odezvami a mnohadenními totálními výpadky. Výsledkem bylo, že jsem zakoupil jinde prostor pro webhosting včetně domény a stránky tam přesunul, a při přesunu jsem zároveň rozdělil dosavadní obsah, tedy především články a fotogalerie, mezi dva weby - OK2PPK a OK2RKB.

Pokud se mi podařilo získat přístup, tak jsem postupně z původních webů odstranil přesměrování na zrušené stránky na data.ocior.cz (resp. následně na končící web ok2rkb.ic.cz) a přidal na ně alespoň odkaz na web ok2rkb.ok2pp.cz. Na některé weby přístup nemám a tak přesměrovávají nadále na již neexistující stránky. Zde jsou adresy našich stránek z dřívějších dob:

V archívu na tomto webu jsou dále uloženy tyto kopie našich stránek:

Nahoru