Skip navigation

ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN | Main · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2RKB » Fotky » Seznam fotogalerií » Výroba antén v roce 2004 | ---

Výroba antén v roce 2004

23.el DK7ZB 432MHz

Popis

Fotogalerie: ant04

Zdroj obrázků: OK2PPK, Olympus C730UZ, OK2UOV

Galerii sestavil: OK2PPK 15. října 2008 (9.10.2013 upraveno pro nový web)

Počet obrázků: 15

Poznámky k fotogalerii:

Sestaveno z původní fotoreportáže "Kterak antény nové vyrobiti by chodivé byly...", zveřejněné na již neexistujícím webu OK2KBA, sestavil ji tehdy včetně finalizace textů Petr OK2VOP z podkladů od Pavla OK2PPK.

Fotoreportáž začínala textem ...

Než jsme na druhý subregionál baliti věci počali, rozhodl se konečně anténní náš specialista konstrukční Jarda OK2BJL slibované antény vyrobiti. Důvodů k odkladu dalšímu nebylo, neb výmluv na téma "peněz dostatek není" kolektiv vyřešil, vytáček "kde jest vyrábět není" náš přítel Leoš OK2UOV odstranil a argumentům "materiál nedostatkuje" produkční oddělení radioklubu předešlo. Nějakého povídání ani netřeba, neb když se pracuje, hovořiti neradno. Proto jen fotografií pár přiloženo jest.

A dále končila textem ...

V tomto okamžiku přibyly do našeho "zbrojního arzenálu" čtyři šestimetrové 23el DK7ZB. PSV vykazují pod 1:1,1. Jak budou "chodit" ukáže až praxe. Zítra je vezeme na 2. subregionál 2004. Díky všem, kteří se na výrobě účastnili. V první řadě Leošovi OK2UOV za technickou a odbornou pomoc, Jardovi OK2BJL za vedení celé operace, Pavlovi OK2PMA za obstarání koaxiálního vedení pro přizpůsobení (specialni cesta do DL), Pavlovi OK2PPK za manuální nasazení a fotodokumentaci, Danovi za skvělou operaci s vrtačkou, Liborovi OK2ZO za skvělou asistenci především při mechanickém ladění, Jarkovi OK2PRF za výrobu přislušenstvi pro zářiče a Petrovi OK2VOP za příkladný socialistický postoj k práci. V dílně zůstaly rozpracovány boomy, prvky a další díly pro výrobu 8 dalších 6metrových ANT a 4 3metrových na 144 MHz. Vrhneme se na to někdy v blízkém budoucnu, je toho tu několik stovek prvků a podobných prvočinitelů. Radioamatérský pánbůh nás ochraňuj...

Nyní po mnoha letech, když znovu beru tyhle fotky do ruky a připravuji je pro znovuzveřejnění na webu OK2RKB, nezbývá než také dodat, že Leoš OK2UOV (silent key) už není bohužel mezi námi.

Náhled obrázků - stránka 1/1

(1) Při hledání správného úhlu ohnutí padl jeden jekl 20x20 za vlast na pokusy, vznikla z něho takováto hokejka.

(2) Míra na ohýbání podpěr - prkno s ryskami kam až se má jekl ohnout a kam se má po uvolnění ohýbačky díky pružnosti vrátit.

(3) Devět podpěr je již hotových, zbývá ještě orýsovat 4 kusy.

(4) Jarek OK2BJL důlkuje budoucí otvory pro uchycení prvků, vedle na zemi sada ráhen na 70cm antény.

 

(5) Tak s touhle mašinkou je řezání prvků hračka. Jarek OK2BJL má zatím všech 10 prstů.

(6) Finální úprava prvků po nařezání. Hlavní hrdina Jarda OK2BJL, vpravo fragment postavy Pavla OK2PMA a v pozadí Leoš OK2UOV.

(7) Tak takhle nějak vznikají na nových boomech s přesností na desetinu milimetru označené body pro vrtání prvků. Po dvou hodinách a několika předělávkách není co řešit. U rýsovací jehly Petr OK2VOP.

(8) Ke slovu přicházejí speciálně vyrobené kostičky pro uložení prvků a z hromady prvočinitelů začíná vznikat cosi, co již vzdáleně připomíná anténní díly.

 

(9) Usazování prvků chce také svůj cit a trpělivost. Není tedy vhodnějšího než BJL Jardy.

(10) Nastává finální operace na první 70cm anténě. PRF a PMA nachystali přes den části pro montáž dipólu. PMA nyní letuje na dipól koaxy.

(11) Petr VOP se chopil raznic a začal označovat jednotlivé díly antén tak, aby bylo vžy jasné, co k čemu a kam patří.

(12) Finální kompletace antény před měřením. Probíhá akademická debata o tom, jak antény nejlépe vyrovnat.

 

(13) Měření hotové antény. U PSV-metru Leoš OK2UOV, výsledky sledují Pavel PMA a Jarek BJL a vlevo úplná rarita na našich snímcích, je zde zachycen i jeden dřívější účastník našich akcí Tom alias Demižón.

(14) Ladění zářiče. Všechny prvky byly osazeny ve finálních délkách, jen zářič byl vyroben o 10mm na každou stranu delší.

(15) Výsledek měření PSV dle analyzátoru Leoše OK2UOV - na kmitočtu 432.000 MHz vykazují nové antény hodnotu 1:1,04.

 

Obrázek 115 z celkem 15, délka stránky 16, nalezeno obrázků 15. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru