Skip navigation

ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2RKB » Texty » Kronika » Vánoce 2004 | ---

Kronika

2004

Povánoční posezení

29.12.2004, Brno - Severka

text: Pavel OK2PPK

Tekutý kapřík 2004

Úvodem na vysvětlenou co je to akce "Tekutý kapřík". V roce 2002 byla zahájena tradice klubového setkání na závěr roku. Někde spolu vklidu posedět, popovídat, bez obvyklého shonu na vysílacích akcích. Jako ideální byl zvolen termín v mezidobí, kdy už doběhne vánoční šílenství, ale ještě nezačne silvestrovské veselí. A při posezení se hodí také něco pojíst a popít, z čehož zřejmě vzniknul symbolický název této společenské události.

Stručná zpráva v klubové e-mail konferenci z 19. prosince od VOPa:

"Ahoj, letosni tekuty kaprik je domluveny na stejnem miste jako loni, tj. v salonku restaurace Severka. Presny termin streda 29.12. od 19:00. Salonek je zamluveny na me jmeno. Pokud tam nebudeme kourit, bude tam (vyzadovane) nekuracke prostredi. Obsluha dobra, ceny akceptovatelne, jidlo nadprumerne."

V 19:01 procházím dveřmi do objektu na Tučkově ulici, očekávám bujaré veselí, víno tekoucí proudem a létající rachejtle. V restauraci je podezřele poloprázdno a ticho. Nikde žádná cedule se šipkou OK2KBA jak loni. Pomalu se šourám směrem k salónku a přemýšlím, zda jsem nevešel omylem špatným vchodem - loni VOP říkal, že za rohem jsou do Severky ještě jedny dveře, prý někam do vinárny. Tohle že má být závěrečná tečka za sezónou 2004? Třetí ročník klubového předsilvestrovského posezení? Pro neznalé - drahé polovičky a nepolovičky, soc. i nesoc. závazky a rozvětvené příbuzenstvo nám neumožňují sejít se ani v čase vánočním ani poslední den v roce, a tak jsme zvolili pro datum setkání na konci roku kompromis v době, kdy veškerému příbuzenstvu po vánocích už dochází dech a nový ještě nechytilo.

Nahlédnu směrem k salónku, zdá se mi tam být šero a pusto, nakonec nacházím za stolem (nikoliv pod stolem) Pilota a PRFa. Sedám si s nimi ke stolu pro čtyři, takticky umístěnému u vchodu do salónku, a nahazuji lehkou konverzaci - ukazuji na velký stůl za námi, kde nikdo není, a ptám se, zda to je jako vše, co přišlo. Prý asi jo, ale že máme objednáno místo pro 10 lidí. Obsluha je zde jinak opravdu vzorná, dříve než sedím, tak už mám první čárku na lístku. Paní má evidentně dojem, že předpokládanou tržbu deseti lidí realizuje přes naše tři hrdla. Začínám čajem a obsluze se to zdá evidentně málo a chce mi ho vylepšit rumem. Když se jí to nepodaří, tak zklamaně odchází - nemůže tušit, že letošní svátky trávím ve společnosti paralenu, kapek do nosu a snížil jsem se i kloktadlu.

Po dost dlouhé době doráží Dolík. To už vypadá dobře, bude nás více. Bavíme se o všem možném i nemožném. V době kdy už jsme to nečekali tak do salónku vejde celý dav najednou - ááá, dorazil BJL s celou familií (XKA, malý bjl a malá xka). Objednáváme si večeři a obsluze se evidentně zlepšila nálada. O něco později se naše společnost rozrostla ještě o Petra PCB s YL. Pod dojmem Dolíkova požadavku, že je nutné zpracovat roční zprávu a plán na další rok, se konverzace stává hlasitější a hlasitější a přesunujeme se k oblíbenému tématu "co by se kdyby se". Kolem stolu křepčí ratelosti, nahoře hučí ventilátor. Zjišťuji, že je docela výhoda míti zalehlé jedno ucho od rýmy - natáčením hlavy si můžu vybrat co chci poslouchat, aniž bych se musel snížit k obvyklému zacpání jednoho ucha rukou.

Po večeři zatouží BJL ještě po něčem sladkém, zkouší se ptát na horké maliny. Paní obsluha se napřed tváří, že neví o co jde, ale profesionálně vše zvládá a odpovídá, že pohár mají. Po chvíli doráží s obří číší o ploše tak půl hektaru, jestli je to horké nevím, vypadá to spíš na zmrzlinu. BJL je evidentně překvapen rozměry a pohár sklízí náš potlesk.

V době, kdy už máme zčásti zaplaceno, v kuchyni už pomalu zavírají a první z nás se pomalu začínají oblékat, tak doráží jako zlatý hřeb programu VOP se svým standardním zpožděním. Trochu se diví, že se kolem společnost už pomalu vytrácí, ale PRF a Dolík s ním ještě zůstávají.

/(Pozn. de VOP: Troufám si tvrdit, že v následující hodině jsme pak probrali s Jirkou BQY jakožto předsedou radioklubu ve velmi věcné diskusi tolik témat a problémů, že tuto část posezení považuji za velmi úspěšnou a za jednu z nejvýtěžnějších v uplynulém roce vůbec... :D )/

A tak to byla definitivní tečka za sezónou 2004 v radioklubu OK2KBA.

- . -

Nahoru