Skip navigation

ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2RKB » Ovládání » Překlad | ---

Překlad do jiného jazyka

Stránky jsou na serveru k dispozici pouze v jediné jazykové variantě - v českém jazyce. Odesílány jsou ve znakové sadě Unicode za použití kódování UTF-8. Pro získání textu v jiném jazyce jsou nad záhlavím stránek připraveny odkazy na online strojový překlad aktuální stránky pomocí překladače od Google do několika vybraných jazyků.

Lišta pro překlad. (foto PPK)

Většina obsahu stránek je uspořádána tak, aby samotné informace byly skutečně uloženy jako obyčejný text, a strojně by tak mělo jít přeložit takřka kompletně celé stránky (s výjimkou informací ve formě doprovodných obrázků k textu). Překladač si ale do stránek přidává spoustu svého kódu, který nemohu ovlivnit, a který může způsobit odchylky ve vzhledu nebo v chování stránek proti originální české variantě. Např. jsem pozoroval změny v barvách roletového menu, může být nefunkční vkládání vzkazů apod.

Pokud by připravené odkazy nefungovaly - např. při nějaké změně v rozhraní překladače, nebo potřebujete získat překlad do jiného jazyka, než který je k dispozici v záhlaví, zkuste jít přímo na některý překladač (Google Translator, Bing Translator, Microsoft Translator) a spustit překlad přímo z něj. Do překladače se vloží odkaz na překládanou stránku, vstupní typ jazyka se nastaví na češtinu (czech), výstupní dle vašeho požadavku.

Nahoru